پیام نوروزی اوباما: باز کردن راهی نو برای دشمنان قدیمی ممکن است

زیتون- باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، به مناسبت نوروز ۱۳۹۵ خطاب به ایرانیان پیامی داده و ضمن دفاع از جنبه‌های مختلف توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران گفته است که این توافق فرصت‌های مختلفی را برای ایرانیان فراهم می‌کند.

160319165429_barack_obama_nowrooz_640x360_youtube_nocredit

اوباما در بخش دیگری از پیام خود که توسط بی بی سی فارسی منتشر شده است، گفت که با توافق هسته‌ای، پایبندی ایران به انجام تعهداتش و رفع بخشی از تحریم‌ها فرصت بازگشت به اقتصاد جهانی برای ایران فراهم شده است. او گفت بازگشت ایران به اقتصاد جهانی به معنای «تجارت و سرمایه‌گذاری بیشتر و خلق فرصت‌های شغلی بیشتر است.»

رئیس جمهور آمریکا گفت: «آمریکایی‌ها مشتاقند تا بیشتر فرش‌های زیبای ایرانی، خاویار، پسته و زعفران بخرند.» باراک اوباما گفت هرچند مدتی طول می کشد تا مردم ایران اثرات توافق هسته‌ای را در زندگی روزمره خود احساس کنند، اثرات مثبت این توافق غیرقابل انکارند. او گفت مذاکرات با ایران بر مبنای اصول منافع مشترک و احترام متقابل پیش رفت و با گفت و گوهایی که همچنان بین دو دولت انجام می‌شود فرصت برای حل دیگر مشکل‌ها هم وجود دارد.

او همچنین با اشاره به دیدار عن‌قریب خود از کوبا اشاره کرد که تجدید رابطه میان ایران و آمریکا نیز ممکن است.  اوباما در این پیام ویدئویی که در دوران ریاست جمهوری او به سنتی برای کاخ سفید تبدیل شده همچنین آغاز سال نوی ایرانی را به تمام ایرانیان تبریک گفته و برای تمامی آنان آرزوی سلامتی و بهروزی کرد.

به گفته رئیس جمهور آمریکا، حتی پس از «دهه‌ها بی‌اعتمادی» میان دشمنان قدیمی در عرصه جهانی باز هم ممکن است که راهی نو میان آنها باز شده و با یکدیگر رابطه‌ای تازه را آغاز کنند. باراک اوباما با اشاره به سفر عن‌قریب خود به هاوانا، پایتخت کوبا، که روز یک‌شنبه بعدازظهر اتفاق می‌افتد در پیام نوروزی خود خطاب به مردم ایران می‌گوید که چند ماه قبل این سفر «باورنکردنی می‌نمود».

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »