محکومیت یک شهروند مشهدی به ده سال حبس به اتهام جاسوسی

زیتون- سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب مشهد  از محکومیت فردی ۶۲ ساله  به تحمل ۱۰ سال زندان به اتهام «اقدام علیه امنیت داخلی از طریق جاسوسی به نفع کشور متخاصم» خبر داد.
قاضی حسن حیدری به ایرنا گفت این متهم که از مدت‌ها قبل به صورت «نامحسوس» توسط اداره «اطلاعات خراسان رضوی» زیر نظر بود، پنج ماه پیش دستگیر شد.
به گفته حیدری بر اساس تحقیقات و پیاده‌سازی اطلاعاتی که وی در اختیار یک کشور عرب قرار داده بود، موضوع جاسوسی‌اش تفهیم اتهام شد.
سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب مشهد افزود این فرد که «سابقه جاسوسی برای کشور دیگری» را نیز در پرونده خود دارد، به بهانه گرفتن «رواید حج»، جذب سرویس جاسوسی بیگانه شده بود.
به گفته او «این سرویس جاسوسی محورهای مورد نیاز را برای جمع‌آوری اطلاعات در اختیار این فرد قرار داده بود و متهم آنها را جمع‌آوری می‌کرد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مرگ ابراهیم رییسی چیزی را در معادلات سیاسی ایران تغییر داده است که بدون لحاظ کردن آن رفتن بر روش پیشین چیزی کم از فقدان خرد ندارد. جمهوری اسلامی پس از دوره‌ی اول حسن روحانی،

ادامه »

بنا به پژوهش های بین المللی، رشد اقتصادی فراگیر و پایدار، نیازمند حاکمیت شفاف، پاسخگو و مشارکتی است؛ که در آن حقوق و آزادی‌های

ادامه »

ما امیدواریم پزشکیان رئیس‌جمهور شود اما نگرانی‌هایی داریم: ۱- صیانت آراء برایمان مهم است که قدرت‌طلبان دوباره مثل ۸۸ تقلب

ادامه »