آمانو پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

زیتون- علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی، گفت «گلایه‌های» ایران را به آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منتقل کرده است.
صالحی در دیدار با آمانو گفت «ایران ناقض برجام نخواهد بود»، اما «دست ما هم بسته نیست و هر اقدامی که مقتضی باشد خواهیم کرد.»
یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، امروز به دعوت صالحی به ایران آمد و تایید کرد که ایران تاکنون ناقض مفاد گفت‌وگوهای هسته‌ای نبوده است. به گفته صالحی گزارش‌های آژانس از بعد از اجرای برجام نشان دهنده التزام ایران به تعهداتش است.
در این دیدار در خصوص آب سنگین، اورانیوم‌های غنی شده و ذخایر آن، تحقیق و توسعه و پیشران های هسته ای با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت و گو شده است. به گفته صالحی، آمانو جلسه‌ای با رییس جمهوری خواهد داشت و در این جلسه هم مسائل مربوطه به تفصیل مطرح خواهد شد.
صالحی به این سوال ایسنا که آیا این اقدامات طرف مقابل را از اقدام نقض برجام خود منصرف می کند یا خیر، پاسخ داد که «طرف مقابل پیام ما را گرفته و شما به همین میزان بسنده کنید و مطمئن باشید آنچه من می‌گویم حساب شده و دقیق است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم که مرادم از کلمه «انقلاب» در عنوان «رهبر انقلاب»، انقلاب بهمن ۱۳۵۷ نیست که در

ادامه »

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »

توضیحِ زیتون: انتشار دو یادداشت در زیتون در خصوص کناره‌گیری احتمالی احمد زیدآبادی از سیاست، در شرایطی که «خبر» جای

ادامه »