۵۰۰۰ نفر از ساکنان موصل آواره شدند

زیتون- کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل خبر داد که حدود ۵۰۰۰ نفر از کسانی که از جنگ موصل گریخته‌اند، با عبور از مرز سوریه وارد این کشور شدند. یکی از سخن‌گویان این سازمان اعلام کرد این افراد در اردوگاه‌های آوارگان اسکان یافته‌اند.
این شهروندان عراقی هم اکنون در «اردوگاه الهول» در شمال شرقی سوریه اسکان داده شده‌اند. رادیو فردا به نقل از سازمان امدادی «کودکان را نجات دهید» خبر داد که این اردوگاه از امکانات بهداشتی کافی محروم است و ازدحام جمعیت در آنجا بسیار زیاد است. _91981698__91976840_mediaitem91976839
پیش از آغاز حمله به موصل، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان احتمال داده بود که حدود صدهزارنفر از مردم این شهر به سوریه و ترکیه بگریزند. کمیساریای پناهندگان برای تهیه چادر و امکانات زمستانی برای اسکان دادن آنان در اردوگاه‌ها، خواستار ۶۱ میلیون دلار کمک اضافی شد که مجموع درخواست کمک برای این بحران را به ۱۹۶ میلیون دلار می‌رساند.
تا پیش از انتشار خبر خروج گروهی مردم از موصل، برخی شواهد حاکی از آن بود که داعش از ساکنان موصل به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند. هرچند تخمین زده می شود که حدود یک و نیم میلیون نفر هنوز در موصل باشند.
عملیات آزاد سازی موصل از دو روز پیش با مشارکت ۳۰ هزارنیروی ارتشی، پیشمرگه‌های کرد و نیروهاى داوطلب شیعه و با حمایت هوایى نیروهاى ائتلاف به رهبری آمریکا آغاز شد. شهر موصل، بزرگ‌ترین شهر شمال عراق است که داعش حدود دو سال پیش آن را در عملیاتی سریع و ضربتی اشغال و با تبدیل آن به پایگاه اصلی خود در عراق در آنجا اعلام «خلافت» کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش از نیمی از این سن هم مشغول تحصیل در ایران تا

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی

ادامه »