مصرف دخانیات در اماکن عمومی ایران ممنوع شد

زیتون- دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات خبرداد که ممنوعیت مصرف دخانیات در اماکن عمومی ایران از اول مهرماه امسال به طور کامل اجرایی خواهد شد. untitled
محمدرضا مسجدی، دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات امروز به ایرنا گفت که وزارت بهداشت، شهرداری‌ها، دادستانی‌ها و نیروی انتظامی درصدد اجرای ممنوعیت مصرف دخانیات در اماکن عمومی هستند.
جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات یک نهاد غیردولتی است و تاکنون مقامات رسمی اجرای این ممنوعیت از تاریخ اول مهر را تایید نکرده‌اند.
به گفته مسجدی، سالانه در ایران ۶۵ هزار نفر بر اثر مصرف سیگار جان خود را از دست می‌دهند. از سوی دیگر پیش از این بارها درباره رواج مصرف قلیان در میان جوانان ایرانی از سوی مقامات مختلف هشدار داده شده است.
آیین نامه «ممنوعیت استعمال و عرضه سیگار و سایر مواد دخانی در اماکن عمومی» در تاریخ مهرماه ۱۳۷۶ در هیات دولت به تصویب رسید اما با گذشت ۱۹ سال هنوز به صورت کامل اجرایی نشده است.
دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات تاکید کرده که با اجرای این قانون، مصرف هرگونه مواد دخانی از جمله سیگار در «اماکن عمومی مسقف» ممنوع خواهد شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. هیات دولت به گور پدرش خندیده ، دولت حق محدود کردن ازادی مردم را ندارد ، اقلا به فتوای تحریم دخانیات مکارم استناد کنید ، مگر کشور ملک امام زمان نیست ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را مشخص می‌کند. آن رویداد دوران‌ساز برای نخستین بار مفهوم «شهروند» را با پایان دادن به

ادامه »

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »