مصرف دخانیات در اماکن عمومی ایران ممنوع شد

زیتون- دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات خبرداد که ممنوعیت مصرف دخانیات در اماکن عمومی ایران از اول مهرماه امسال به طور کامل اجرایی خواهد شد. untitled
محمدرضا مسجدی، دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات امروز به ایرنا گفت که وزارت بهداشت، شهرداری‌ها، دادستانی‌ها و نیروی انتظامی درصدد اجرای ممنوعیت مصرف دخانیات در اماکن عمومی هستند.
جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات یک نهاد غیردولتی است و تاکنون مقامات رسمی اجرای این ممنوعیت از تاریخ اول مهر را تایید نکرده‌اند.
به گفته مسجدی، سالانه در ایران ۶۵ هزار نفر بر اثر مصرف سیگار جان خود را از دست می‌دهند. از سوی دیگر پیش از این بارها درباره رواج مصرف قلیان در میان جوانان ایرانی از سوی مقامات مختلف هشدار داده شده است.
آیین نامه «ممنوعیت استعمال و عرضه سیگار و سایر مواد دخانی در اماکن عمومی» در تاریخ مهرماه ۱۳۷۶ در هیات دولت به تصویب رسید اما با گذشت ۱۹ سال هنوز به صورت کامل اجرایی نشده است.
دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات تاکید کرده که با اجرای این قانون، مصرف هرگونه مواد دخانی از جمله سیگار در «اماکن عمومی مسقف» ممنوع خواهد شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. هیات دولت به گور پدرش خندیده ، دولت حق محدود کردن ازادی مردم را ندارد ، اقلا به فتوای تحریم دخانیات مکارم استناد کنید ، مگر کشور ملک امام زمان نیست ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »