رفراندوم در تاجیکستان برای دائمی شدن ریاست جمهوری امام علی رحمان

زیتون- دولت تاجیکستان رفراندومی را برگزار خواهد کرد که براساس آن رئیس جمهور می تواند بدون محدودیت و به دفعات در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند.

A woman with a girl casts a ballot during a parliamentary election at a polling station in the Tajik capital Dushanbe March 1, 2015. REUTERS/Nozim Kalandarov (TAJIKISTAN - Tags: POLITICS ELECTIONS)

«رویترز» خبرداد که تاجیکستان در روز ۲ خرداد ۱۳۹۵ ( ۲۲ ماه می ۲۰۱۶ ) رفراندومی برای تغییرات قانون اساسی برگزار خواهد کرد که براساس آن، ریاست جمهوری امام علی رحمان به صورت دائم العمر می شود. همچنین پسر امام علی رحمان نیز می تواند در انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان سال ۲۰۲۰ کاندیدا شود. پارلمان تاجیکستان که در کنترل حامیان و همپیمانان امام علی رحمان است برگزاری رفراندوم برای تایید تغییرات در قانون اساسی را تایید کرد. امام علی رحمان ۶۴ ساله از سال ۱۹۹۵ تاکنون (به مدت ۲۱ سال) قدرت را در تاجیکستان برعهده دارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »