اگر بگوییم که آقای مهندس اسحاق جهانگیری در انتخابات مجلس چهارم رد صلاحیت شده بود و الان بعد از بیست و پنج سال برای ریاست‌جمهوری تایید شده است ، آن وقت شما فقط می‌توانید به هوش و استعداد و توانمندی ایشان آفرین بگویید.

جهانگیری از جمله سیاستمدارانی بود که تیر نخستین رد صلاحیت‌های گسترده در جمهوری اسلامی به قلبشان نشست. جهانگیری نماینده دوره دوم و سوم مجلس بود که برای انتخابات مجلس چهارم به همراه چهل نفر از نمایندگان مجلس رد صلاحیت شدند. این نخستین رد صلاحیت گسترده در تاریخ مجلس بود و بعد از آن فقط در انتخابات مجلس ششم شاهد چنین رد صلاحیت گسترده نمایندگان موجود شدیم.

جهانگیری قبل از مجلس دوم نیز در سال ۱۳۶۳ عضو شورای مرکزی جهاد کشاورزی استان کرمان بود . او کارش را با مسئول جهاد کشاورزی ریگان در شهرستان بم شروع کرد . ایستگاه مالچ پاشی گنبکی در شهرستان ریگان از جمله یادگارهای ایشان است که از سی و پنج سال پیش در جنوب شرق کشور مالچ‌پاشی می کند و فقط در دوران ریاست جمهوری اقای احمدی‌نژاد بود که بخاطر کمبود بودجه تعطیل شد و دوباره در دولت اقای روحانی از سال ۹۳ فعالیتش را از سر گرفته است . لحظه ای را تصور کنید که قالیباف به ایشان درس مالچ‌پاشی میداد .

آقای جهانگیری لیسانس فیزیک از دانشگاه کرمان دارد و فوق لیسانش را از دانشگاه شریف در رشته مهندسی صنایع گرفته است. مهندس جهانگیری به همراه مهندس کیا ، طراح خطوط تولید صنعتی که مدتی در دهه ۹۰ میلادی مشاور وزیر صنعت آلمان شد ، برجسته ترین فارغ التحصیلان این رشته از دانشگاه شریف هستند .

مهندس جهانگیری در دولت اقای هاشمی ابتدا استاندار اصفهان شد و سپس وزیر صنعت و معدن در دولت اقای خاتمی شد .ادغام این دو وزارتخانه و تاسیس وزارت صنعت و معدن از ابتکارات ایشان بود که نقش مهمی در حذف وابستگی صنعت و معدن به یکدیگر داشت .

مناظره اول نشان داد که روحانی در انتخاب معاون اول خود انتخاب هوشمندانه‌ای داشته و می‌توان گفت این مناظره همواره در تاریخ برگ زرین این سیاستمدار خواهد شد . مهندس جهانگیری نشان داد که می تواند سودای نشستن بر روی بالاترین صندلی در نظام سیاسی و اداری کشور را نیز در سر داشته باشد . کسی که کارش را از جهاد روستاها شروع کرده و به ریاست جمهوری نزدیک شده است چرا هم که نباید .

مهندس جهانگیری از جمله افراد مورد اطمینان آیت الله خامنه ای هم هست و این نیز امتیاز بزرگی است که در بین اصلاح‌طلبان فعلن نایاب است .

بازگشت به صفحه اول